Ali Kabaş, Aliye Simavi, Ayşe Wilson, Eda Soylu, Günnur Özsoy, Hale Güngör Oppenheimer, Hasan Pehlevan, Horasan, İsmet Doğan, İzel Topaloğlu, Kemal Tufan, Manolya Çelikler, Nesli Türk, Ozan Türkkan, Özer Toraman, Reysi Kamhi, Sedat Akdoğan, Sevim Kaya

Critical Thinking

September 5 - November 5, 2017

Pg Art Gallery 5 Eylül – 5 Kasım tarihleri arasında Ali Kabaş, Aliye Simavi, Ayşe Wilson, Eda Soylu, Günnur Özsoy, Hale Güngör Oppenheimer, Hasan Pehlevan, Horasan, İsmet Doğan, İzel Topaloğlu, Kemal Tufan, Manolya Çelikler, Nesli Türk, Ozan Türkkan, Özer Toraman, Reysi Kamhi, Sedat Akdoğan ve Sevim Kaya’nın çalışmalarını Hisar Okulları Kültür Merkezi’nde bir araya getiriyor.

"Karmaşık ve sürekli değişen dünya içerisinde karşılaşacağımız tüm seçenekleri ve imkanları keşfetmeyi öğrenmeliyiz. Muhalif seslerle yüzleşmeli ve onlardan korkmamalıyız. Düşünülemeyecek şeyleri de düşünmeliyiz çünkü bazı şeyler düşünülemeyecek konuma geldiğinde, düşünme eylemi son bulur ve harekete geçmek anlamsızlaşır." James William Fulbright

Eleştirel düşünme, varoluşumuzu tanımlayan ve açıklayan nihai hakikatlere olabildiğince yaklaşabilmek için zihinsel yetilerimiz, evrensel bakış açıları, gözlemler ve deneyimlerin yanı sıra sağduyulu değerlerden yararlanabilmektir. Dikkatli bir değerlendirme, disiplinli bir analiz ve bizi insan yapan doğal merakımızın yön verdiği bağımsız bir düşünme sürecine entelektüel bir adanmışlıktır.

Doğanın tahribi, daralan yaşam alanları, kentsel dönüşüm, popüler kültür, cinsiyet ve kimlik gibi birbirinden farklı konuları işleyen sanatçılar, gündelik yaşamda karşılaştıkları bu durumları kendi perspektiflerinden izleyiciye aktırıyorlar. Farklı teknikler kullanarak ürettikleri çalışmaları, ziyaretçileri bu sorunları irdelemeye, eleştirel bakış açılarıyla çözümler üretmeye yönlendiriyor.

Yer: Hisar Okulları Kültür Merkezi

Göktürk Merkez Mahallesi, İstanbul Cd. No:3, 34077 Eyüp/Istanbul