Mithat Şen

isimsiz deriler

May 26 - July 26, 2010

Kemerburgaz Country Life bünyesinde yer alan Pg Art Space, Mithat Şen’in ‘isimsiz deriler’ sergisiyle 26 Mayıs’ta açıldı.

Pg ArtSpace

Kentsel yapılanma sonucu her geçen gün biraz daha tekdüzeleşen yaşamlarımıza farklı bir soluk katıyor sanat. Görmemizi biçimlendiriyor ve var olan her şeye başka yönlerden de bakabilmemize yardımcı oluyor. Pg Art Gallery, betonlaşmanın giderek daha da arttığı İstanbul’da, modern bir mimarinin inşaat alanında yer alan mekanda yeni bir seçenek yaratmak için yola çıkıyor. Bireysel duyguları göz ardı eden mimarlık anlayışının dışında kalan Kemerburgaz CountryLife inşaat projesi dahilinde, sanatı bir alternatif olarak sunuyor.
Sanat galerisi konseptinden farklı tasarlanan ve Pg Art Space olarak adandırılan bu sürpriz mekanda, CountryLife inşaatının tamamlanma süreci olan on beş ay boyunca, farklı disiplinlerde üretim yapan Türk çağdaş sanatının temsilcilerinden bir seçki sunulacak. Pg Art Gallery’nin on yedi yıllık sanatsal vizyonu doğrultusunda yapılan seçimle belirlenecek sanatçılar, Pg Art Space için özel olarak üretecekleri projeleriyle yer alacaklar.

Mithat Şen’den ‘isimsiz deriler’

2004 yılında ‘Son Çalışmalar’ adlı sergisiyle Pg Art Gallery ile yan yana gelen Mithat Şen, şimdi de ‘isimsiz deriler’le Pg Art Gallery’nin insiyatifindeki Pg ArtSpace’te yaz ayları boyunca izleyicilerle buluşuyor. Mithat Şen’in bu mekan için özel olarak ürettiği çalışmaları, sanatçının bitmekte olan bir serisinin son işleri olmasının yanı sıra fuşya derilerin ilk kez kullanıldığı ve bir sonraki serinin ipuçlarını veren işlerdir. Bu çalışmalarında sanatçı, siyah kumaşın gerildiği şaselere, tıpkı birer kabartma gibi yerleştirdiği, boyanmış ve natürel deriden imgeleriyle karşımıza çıkıyor.