Ayşe Wilson

Quiet Afternoon

29 Mayıs - 22 Haziran, 2019

Pg Art Gallery, Ayşe Wilson’ın “Quiet Afternoon” adlı kişisel sergisine 29 Mayıs – 22 Haziran 2019 tarihleri arasında ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyar.


Ayşe Wilson, çalışmalarında gençlik izlenimlerinin, masumiyetin ve gençken işgal edilen zaman dışı mekanın örtüsünü kaldıracak duygulardan ve anılardan yola çıkıyor. Sanatçının, çocukluk deneyimlerine, nostaljiye ve gençlikten yetişkinliğe geçerken yaşanan sancıya duyduğu ilgi, ilişkilerin sınırlarına dair bir açıklamayı, dünya tasvirlerini ve masumiyetle deneyimin kesiştiği uçları gösteriyor.

Çocukluk, bilincimizi değiştirip uyarlayan deneyimlere karşılık geliyor. Wilson için gençliğin sınırlarını ne zaman ve nasıl aştığımızı tanımlamak bir merak konusu olmakla birlikte sanatçı bir yandan da gençliği tümden terk mi ettik acaba diye soruyor. “Çocukluk fotoğraflarım, gençliğin karakterine özgü ilkel, ehlileşmemiş ve kendinden emin kişilikleri ifade ediyor ve imgelem gücünün kimliğimizin oluşumunu nasıl da teşvik ettiğini gösteriyor” diyen Ayşe Wilson’ın insanın gelişimine damgasını vuran ve şekillendiren dönüştürücü keşif ve bilgilenme uğrakları ilgisini çekmektedir.