Ayşe Wilson, Barry Kornbluh, Corey Bond, Ebru Duruman, Jak Baruh, Jim Cooper, Maura Sullivan, Monica Delgado, Russell Joslin, Walter Fields, Yeweng Wong.

Umarım

Kürator: Maura Sullivan

21 Haziran - 15 Temmuz, 2017

Pg Art Gallery 21 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek ‘Umarım’ başlıklı grup sergisiyle sezonu sonlandırıyor. Küratörlüğünü Maura Sullivan’ın üstlendiği sergide; Ayşe Wilson, Barry Kornbluh, Corey Bond, Ebru Duruman, Jak Baruh, Jim Cooper, Maura Sullivan, Monica Delgado, Russell Joslin, Walter Fields ve Yeweng Wong’un farklı disiplinlerde ürettikleri çalışmaları izleyicilerle buluşuyor.

‘Umarım’ adlı sergi, sanatçıların hem umut hem de umutsuzluk fikri üzerine ürettikleri çalışmalarıyla izleyiciyi ışık ve karanlık arasında salınan imgelerin arasına davet ediyor. Karanlık bir manzarada süzülen bir figür, kakülüyle yüzünü maskelemiş bir kadın... Konu edindiğimiz şeyler, birbirine karışan boyalarda belirgin hale gelir. Mürekkep, fotoğraf pigmenti ve boyayla yapılan çalışmalarda, bazen bir mizah bazense gizemli bir güzellik vardır. Kaybolmuş durumda mıyız, yoksa aslında birileri bizi buldu mu? İçeri girip her gizemli hikâyenin başını ve sonunu hissetmeye davet ediliriz. Sanatçı dergilerinin içine dalmaya, cennet manzaraları içinde bir yolculuğa, umut ve özlem, yitirme duygusu ve sevgi arasında muallâkta kalmış anları paylaşmaya bir davettir bu.’’

Maura Sullivan